Гуру на социјалните мрежи

ТОП Новости

(1) Идивиди., 10:37

Велика Сабота. Денот меѓу смртта и воскресението

4), а по нив, Апостолот ни кажува за тоа дека треба да го отфрлиме стариот квас, „оти Христос, Пасхата наша, се закла за нас“ – „Христос нè искупи од клетвата на Законот“ (1. Кор. 5,6-8; Гал. 3,13-14) и... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (10)

Спорт

Хамилтон ќе стартува прв во Кина

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон се избори за нова пол позиција сезонава. На квалификациите за ГН на Кина, тој имаше најбрз круг и на четвртата трка по третпат сезонава ќе... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (2)

(1) А1он., 08:39

Најдобрите забивања од НБА сезоната

Ова се најдобрите забивања од регуларниот дел на сезоната во НБА лигата како загревање пред почетокот на плејофот во најквалитетната кошаркарска лига на... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (5)

(1) Офф Нет., 08:44

ВИДЕО: Ова се најдобрите забивања во НБА лигата за оваа сезона

Регуларниот дел од НБА лигата заврши, следува разигрувањето за титулата, односно... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (7)

(1) Курир., 08:25

Македонија

Мехмети: Рано е да се зборува за постизборни коалиции

За тоа како ќе влијае тоа на владејачката коалиција, ако идната влада ја формираат ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Мехмети вели дека сè уште е рано да се даде конечна оценка.... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (4)

(1) Плус Инфо., 10:46

ВИДЕО Манчевски: Ќе продолжиме со откривање на корупциски афери

- Прво ќе се обидеме да им дадеме шанса на институциите на системот, да видиме во следните неколку дена што ќе направат институциите. Врз база на тоа СДСМ ќе ги донесе своите следни одлуки,... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (2)

(1) Плус Инфо., 09:43

Денеска е Велика Сабота, ден пред радосниот восклик

Вечерва се оди во црква каде што секој носи црвено јајце. На полноќ сите присутни со песната „Христос воскресе” трипати ја обиколуваат црквата. Во црквата се останува за големата литургија,... Прочитај повеќе >> Слични вести на оваа (4)

(1) Плус Инфо., 09:10

Процесирање...Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player